Як позбутися від мерехтіння світлодіодних ламп
Що таке пульсація світлодіодних ламп?
Величезним безліччю переваг мають напівпровідникові джерела освітлення, які користуються великим попитом серед населення. Одна з переваг — це низький коефіцієнт пульсації, наприклад, у світлодіодних лампочок. Цікаво, що формування зору буває тільки при впливі сонячних променів і відсутності сторонніх чинників. Так як цивілізація розвивається, людству знадобилося більше додаткових джерел освітлення. З цієї причини винайшли перші лампочки розжарювання.
Далі з-за прогресу стали випускатися більш сучасні джерела світла. Однак зовсім недавно вчені, досліджуючи, звернули увагу на таке явище, як пульсація, яка погано позначається на організмі людини. З-за таких відомостей у місцях, де регулярно бувають люди, а також в дитячих установах, заборонили використовувати деякі види лампочок. У цій статті ми розповімо, що собою являє пульсація світлодіодних ламп, чому вона виникає і як виправити мерехтіння самостійно.
Причини виникнення мерехтіння
Практично всі лампи формують ефект мерехтіння. Для того, щоб вирішити, як виправити цю проблему важливо знати, чому пульсують лампи. Справа в тому, що частота мерехтіння або пульсації вище крайньої частоти злиття миготінь, які око людини не сприймає безпосередньо як мерехтливий світловий потік.
Незважаючи на це, негативний вплив позначається на самопочутті людини і викликає підвищену стомленість.
Чим частіше відбувається пульсація, тим більший вплив на організм: починається головний біль, а також швидка втома, що призводить до неуважності людини, і він не може сфокусувати увагу на роботі.
Лампами розжарювання утворюється найбільш сильне мерехтіння. З причини того, що мерехтіння в повній мірі залежить від самого джерела живлення, у світлодіодних лампах вирішили цю проблему за допомогою застосування драйвера, завдяки якому напруга проходить у вигляді постійного струму. Все ж не всі виробники стали використовувати якісні драйвери, які здатні знизити рівень імпульсу до потрібного значення. Тому виготовлений товар має низьку собівартість і в той же час погану якість.
Іноді буває так, що при купівлі, лампочка світить добре без мерехтінь, проте з часом мерехтіння з'являється. Це говорить про те, що якість даного продукту низька. Тому при покупці необхідно звертати увагу, чи вказано в технічних характеристиках коефіцієнт пульсації. Відповідно такий освітлювальний прилад коштує дорожче.
Подробиці про коефіцієнт пульсації
причина мерехтіння полягає коефіцієнт пульсації. Це безрозмірна величина, що виражається у відсотках і показує рівень коливань освітленості при варіюванні світлового потоку. Джерело світла є основою, яка підключається до перемінному току.
Завдяки проведеним дослідженням з'ясувалося, що при 10% коефіцієнт пульсації з'являється стробоскопічний ефект, а він являє собою оптичний обман зору. З'являється він із-за неправильного сприйняття предметів, які знаходяться в русі. Існують норми допустимої величини коефіцієнта пульсації. Значення повинно бути в межах від 5% до 20% в залежності від обставин, при яких відбувається зорова робота.
У тих місцях, де найбільше знаходяться люди, коефіцієнт не може перевищувати:
- Дошкільні дитячі заклади – 10%.
- Місця, де знаходяться комп'ютери – 5%.
- Освітні установи – 10%.
- Місця, де здійснюються високоточні роботи – 10%.
Коефіцієнт пульсації може відбуватися і на виробничих підприємствах, а також у складських ангарах, тобто в місцях, де люди можуть бути тільки якийсь час, і де виключена можливість виникнення стробоскопічного ефекту. Однак перший фактор здатний призвести до небезпечної ситуації, наприклад, обертання деталі може збігатися з мерехтінням лампи. У такій ситуації деталь буде здаватися в нерухомому положенні, а через це може виникнути небезпечна ситуація, яка призведе до виробничого травматизму.
Такі норми були встановлені недавно, і тільки в останній час стали посилено контролювати їх дотримання. На більшості підприємств, а також у навчальних закладах освітлення не відповідає санітарним нормам. Тому в слідстві перевірок всі стали покращувати якість освітлення.
Як перевірити рівень пульсації
Важливо знати, як визначити рівень пульсації в LED світильники. Це можна робити за допомогою коефіцієнта, який розглядався вище. Однак тільки в тому випадку, якщо підключення світлодіодних ламп було здійснено до змінному струму, враховуючи схему живлення. Коефіцієнт варіюється в діапазоні 1-30%, охоплюється весь діапазон.
Слід зробити вимір, який дозволить визначити коефіцієнт пульсації. При вимірюванні потрібно враховувати два фактори:
- Так, як при постійному струмі коефіцієнт нульовою, а відповідно мерехтіння відсутня повністю, то вимірювання слід проводити при змінному струмі.
- Перевірку або вимірювання слід здійснювати спеціальними приладами, а не простий фотокамерою. Вона лише фіксує сам факт мерехтіння, але не визначає його величину. Слід використовувати пристрої, які здатні перетворити випромінювання. Наприклад, можна використовувати пульсометр-люксметр або багатоканальний радіометр, а також інші подібні прилади. Для додаткових підрахунків можна підключати ці пристрої до комп'ютера, і з допомогою програми зробити обчислення.
Світлодіоди можуть мерехтіти навіть у вимкненому положенні. Таке явище можна побачити неозброєним оком, і воно викликає у людини дискомфорт. Однак моргати вони можуть і у включеному стані, і візуально це не відчувається. Тому слід знати, чим шкідлива пульсація світлодіодних ламп. Таке миготіння завдає великої шкоди, адже мимоволі впливає на організм людини. Якщо лампочка блимає при роботі, людина стомлюється, у нього виникає пригнічений стан і безсоння, і звичайно ж це погано впливає на зір.
На відео нижче наочно показується, як проводиться вимірювання пульсації світлодіодних ламп від відомих виробників:
На жаль виробники рідко вказують інформацію, яка показує коефіцієнт пульсації. Але для того, щоб перевірити в домашніх умовах потрібно проводити тести, які фіксують саме миготіння. Можна перевірити це явище двома способами.
- Найпростіший спосіб з використанням олівця. Необхідно включити тільки тестовану світлодіодну лампу і швидко помахати перед нею олівцем. У разі якщо видно суцільний слід олівця, то все в порядку, але якщо слід розпадається на відрізки, то значить, що імпульси притаманні.
- Можна також використовувати фотокамеру. Не завжди буде під рукою фотоапарат, тому необхідно знати, як перевірити телефоном, адже більшість з них оснащені камерою. Отже, камеру слід тримати на відстані 1 метра від досліджуваної світлодіодним лампочки, якщо миготіння притаманне, то на екрані будуть темні смуги.
На відео нижче наочно показується, як визначити мерехтіння світлодіодних ламп при роботі:
Способи усунення мерехтіння
Слід знати, як позбутися від мерехтіння світлодіодних ламп. Необхідно усунути старий конденсатор на інший з більшою ємністю. Проте підібрати конденсатор потрібно і за розмірами, і за робочою напругою старого пристрою. Звичайно потрібно знати, як усунути пульсацію, адже в платі необхідно знайти сам конденсатор, і вміти припаяти новий. Все ж цей варіант не завжди дозволить повністю усунути проблему, однак потрібно пробувати різні способи боротьби з ним.
Існує ще одна причина, по якій відбувається мерехтіння при включенні світлодіодних світильників – це використання діммеров для регулювання освітлення. На жаль не всі світлодіоди можуть працювати зі світлорегуляторами. Тому потрібно використовувати якісні світлодіодні лапочки і перед покупкою читати їх характеристику. Більш детально про те, чому енергозберігаюча лампа блимає у вимкненому стані, можете дізнатися з нашої статті.
Наостанок рекомендуємо переглянути відео, на якому показується, як усунути пульсацію LED-лампочок:
Ще один ефективний метод усунення мерехтіння ламп демонструється нижче:
Тепер ви знаєте, що таке пульсація світлодіодні лампи, які причини її виникнення і як виправити мерехтіння своїми руками. Сподіваємося, що інформація була для вас корисною та зрозумілою
Рекомендуємо також прочитати:
Читайте також Як підключити світлодіодний світильник до 220в
Джерело: https://samelectrik.ru/chto-takoe-pulsaciya-svetodiodnyx-lamp.html
Статті партнерів: Як усунути мерехтіння світлодіодних ламп
LED-лампи мають безліч позитивних характеристик, що зумовило їхню популярність. Однак, як і будь-які інші пристрої, їх робота нерідко супроводжується виникненням проблем. Зважаючи на те, що світлодіодні лампи увійшли в ужиток відносно недавно, користувачам буває досить складно виявити несправність і усунути її.
Нижче будуть розглянуті часто зустрічаються проблеми, з якими можуть зіткнутися власники LED-ламп. Також представлені методи усунення несправностей.
Миготіння світлодіодів
Мерехтіння у світлодіодів провокує цілий ряд причин, серед яких найбільш популярними є наступні:
1. Перепади напруги
Зважаючи на те, що LED-лампи працюють тільки при постійному струмі, а в загальних електромережах він змінний, світлодіоди додатково комплектуються спеціальною мікросхемою, відомої як драйвер. Якщо останній не відповідає вимогам мережі, до якої той підключений, то виникає мерехтіння.
Щоб виправити дефект, потрібно провести вимірювання вхідного напруги як на драйвері, так і на світильнику. У разі, коли отримані дані не збігаються, необхідно замінити один з елементів. Тобто, встановити новий драйвер або використовувати світлодіод в іншому освітлювальному приладі, з яким у нього збігаються параметри вхідної напруги. В інших випадках рекомендується доповнити світлодіодну лампу трансформатором, за допомогою якого досягаються потрібні характеристики.
2. Використання диммера
Не всі світлодіодні лампи можуть функціонувати спільно з діммером. Це відбувається внаслідок того, що драйвер не призначені для роботи з певним навантаженням або він не сумісний зі схемою регулятора світності.
Визначити, чи насправді мерехтіння викликано наведеної вище причиною, необхідно відключити диммер від мережі і перевірити, як функціонує світлодіод. Якщо після виконання цих дій проблем не виникає, слід звернутися до виробника LED-лампи та з'ясувати, з якими регуляторами світності вона працює і чи можна її підключити до такої схеми.
3. Наявність датчика присутності
При використання додаткових пристроїв типу датчика присутності або диммера виникає необхідність в подачі так званої мінімальної номінальної потужності. Наприклад, перший вимагає регулярної подачі навантаження в 20 Вт, коли світлодіод споживає 10 Вт.
Усунути мерехтіння, яке виникає через невідповідність споживаної потужності, можна, якщо в мережу додати пристрій, який нівелює цю розбіжність. Воно дозволить довести рівень навантаження до необхідних параметрів. Крім того, можна впровадити в диммер або датчик присутності інший блок управління, який відповідає характеристикам світлодіодної лампи.
4. Перевантаження диммера
Практично всі світлодіодні лампи мають одну неприємну особливість: вони залежать від роботи драйвера, який, в свою чергу, функціонує тільки в певному діапазоні напруг. Перевищення даного показника негативно позначається на LED-приладах.
З'ясувати кількість світлодіодів, які можна одночасно підключити до одного светорегулятору досить просто. Наприклад, якщо дриммер розрахований на роботу з LED-приладами, то разом з ним до мережі можна підключити не більше 40 15-ватних ламп. Але в реальності ситуація виглядає дещо інакше. До 600-ватному дриммеру можна підключити одночасно не більше 6 LED-ламп.
При розрахунках, наведених вище, доводиться враховувати не тільки потужність світлодіода, але і такі показники, як величина пускового струму і полупериодные кидки останнього, які повторюються регулярно. Саме вони дають основну навантаження на дриммер. Іншими словами, світлодіод потужністю 15 Вт має те ж дію на світлорегулятор, що і 100-ватна лампа розжарювання. У результаті виходить, що при перевищенні кількості LED-ламп виникає перевантаження дриммера.
Для усунення мерехтіння світлодіодів рекомендується провести наступні заходи:
- перевірити характеристики освітлювальних приладів, звернувши увагу на показники максимального навантаження;
- вивести дриммер із загальної мережі живлення і перевірити, чи зникло мерехтіння світлодіодної лампи;
- встановити новий дриммер, що володіє великим показником максимального навантаження;
- розділити загальну ланцюг на кілька, зменшивши тим самим подачу навантаження.
Важливо пам'ятати, що при роботі з електроприладами необхідно дотримувати техніку безпеки.
5. Подача малої навантаження на дриммер
При подачі малої навантаження деякі моделі дриммеров працюють некоректно. Щоб світлорегулятори нормально функціонували, буде потрібно встановити певний, або мінімальну, кількість світлодіодних ламп, враховуючи при цьому показник навантаження пристрою. Лампа розжарювання здатна задовольнити параметрами будь-якого сучасного дриммера, чого не можна сказати про LED. Останніх для створення досить навантаження може знадобитися до 4 разів більше.
Для усунення мерехтіння, що виникає внаслідок подання малого напруги на диммер, рекомендується виконати наступні заходи:
- з'ясувати, на яку мінімальну навантаження розрахований конкретний світлорегулятор;
- відключити диммер від загальної мережі і встановити, чи був він причиною виникнення мерехтіння світлодіода;
- скористатися новим діммером з більш низькими вимогами щодо рівня мінімальної навантаження.
Мерехтіння вимкнених світлодіодів
Власники світлодіодних ламп нерідко стикаються з ситуацією, при якій і LED-пристрій випускає короткочасну спалах, перебуваючи при цьому у вимкненому стані. Подібні явища виникають внаслідок близького розташування джерела світла з електропроводкою. Навколо останньої спостерігається постійне електричне поле, яке поступово збільшує запас електроенергії в конденсаторі драйвера. Після того, як кількість напруги досягає заданих значень, виникає спалах.
Для вирішення цієї проблеми потрібно:
- Паралельно до світлодіоду підключається конденсатор, ємність якого становить 0,1-1 мкФ і напругою не менше 400 Ст. Замість нього можна встановити резистор на 0,5-2 Вт і опором 100 кОм-1,5 МОм. Через ці елементи буде протікати струм, який живить освітлювальний прилад.
- Якщо є така можливість, то в люстрі необхідно замінити один з світлодіодів на лампу розжарювання. Вона вирівняє напруга в мережі.
Існує й інша причина, що пояснює миготіння світлодіодів у вимкненому стані. Спалахи провокує поєднання вимикача з підсвічуванням і LED-лампи. Незважаючи на те, що живлення вимкнено (розімкнути ланцюг), невелика кількість струму перетікає по мережі. Він підживлює підсвічування і одночасно проникає в конденсатор світлодіода. Надалі все відбувається за тим же сценарієм, що був наведений вище.
Усунути мерехтіння світлодіодів, підключених до вимикача з підсвічуванням, допоможуть наступні дії:
- Паралельно до світлодіоду підключається конденсатор, ємність якого становить 0,1-1 мкФ і напругою не менше 400 Ст. Замість нього можна встановити резистор на 0,5-2 Вт і опором 100 кОм-1,5 МОм. Через ці елементи буде протікати струм, який живить освітлювальний прилад.
- Один з світлодіодів замінюється на лампу розжарювання, яка забирає на себе частину перетікає струму.
- Встановити новий вимикач з підсвіткою, підключивши при цьому всі контакти світильника до нуля.
- Встановити вимикач без підсвічування або прибрати неонову лампу.
- Підвести до підсвічуванню окремий дріт, підключений до нуля.
Наведені вище дії дозволять не тільки усунути миготіння світлодіодних ламп, але і не зажадають великих витрат.
Світлодіодна лампа не включається
Незважаючи на те, що на всі світлодіодні лампи поширюється багаторічна гарантія, вони після підключення до загальної мережі можуть не загорітися. Причому проблема іноді криється не в самому освітлювальному приладі.
1. Проблеми з проводкою
Нерідко проблеми з освітлювальними приладами виникають із-за неправильного проведення, яка не забезпечує належне з'єднання елементів світлодіода, LED-лампи із загальною мережею або світильником. Усунути несправність можна тільки після того, як будуть перевірені всі ланки електромережі на предмет встановлення відповідності напруги. Перед початком цих дій необхідно встановити, що всі елементи були підключені. Наприклад, лампа вкручена до кінця.
2. Несправність LED-лампи
Світлодіоди можуть вийти з ладу при впливі сильної вібрації, тривалій роботі в умовах підвищеної вологості, а також з-за хімічного або аерозольного забруднення. Переконатися в справності лампи можна, якщо її встановити у функціонуючий світильник.
Вібрації впливають на стан світлодіодної лампи за умови, якщо вона знаходиться в безпосередній близькості від приладу, який створює такі коливання. Інші причини, що були перераховані вище, можуть призвести до виходу з ладу LED-лампи. Тому, перш ніж купувати світлодіодне освітлення, необхідно звернути увагу на умови його майбутньої експлуатації.
3. Інші причини пошкоджень LED-лампи
Несправність LED-лампи також можна виникнути після падіння останньої на тверду поверхню або внаслідок механічних впливів. Крім того, негативний вплив на стан світлодіода роблять різкі перепади напруги в електромережі.
Виявити несправність LED-лампи можна наступними шляхами:
- Оглянути освітлювальний прилад на предмет виявлення на його корпусі видимих пошкоджень.
- Встановити світлодіод працює світильник.
Важливо пам'ятати про те, що при підключенні драйвера до світлодіоду подача струму в електромережу повинна бути припинена.
4. Несправність драйвера
Кожен драйвер, який встановлюється в світлодіод, що відрізняється власними вхідними характеристиками. Якщо він підключається до мережі, напруга яких не відповідає заданим параметрам, то це пристрій виходить з ладу. Також ушкодження виникають у випадках, коли не дотримуються технічні умови таких підключень: несправна проводка та інше.
Щоб перевірити, чи дійсно в драйвері полягає причина несправності світлодіодної лампи, необхідно перевірити показники вхідної напруги на останній і в патроні світильника. При виявленні невідповідності слід замінити LED на відповідний, або використовувати лампу в іншому приладі.
Крім того, для перевірки працездатності джерела освітлення можна замінити його на інший. Якщо новий світлодіод функціонує, отже, проблема криється в старій лампі.
Незалежно від того, де саме криється несправність (драйвер, з'єднання компонентів лампи та інше), важливо звернути увагу на термін гарантії. Якщо він не закінчився до моменту виявлення проблеми, то світлодіод можна безкоштовно замінити на новий.
Читайте також Чому мерехтить світлодіодна лампа під час роботи
Світлодіоди міняють колір
З часом світлодіоди можуть пожовтіти або знебарвиться. Ці явища виникають за наступних причин:
1. Наявність несумісності між лампою і джерелом живлення
Світлодіод може жовтіти з-за того, що його цоколь не відповідає параметрам драйвера. Наприклад, потужність першого дорівнює 15 Вт, а другого – 10 Вт.
Важливо розуміти, то навіть при збігу розмірів цоколя і драйвера, вони можуть мати різні вхідні параметри. У зв'язку з цим з часом LED-лампи виходять з ладу. З'ясувати параметри сумісності можна, якщо звернутися до інформації, зазначеної на упаковці, або безпосередньо до виробника. Усунути несправність можна за умови, якщо встановити світлодіодну лампу в освітлювальний прилад з аналогічними характеристиками.
2. Висока температура в приміщенні
Висока температури – це один з основних факторів, що скорочують термін служби світлодіодних ламп. Щоб з'ясувати, чи дійсно ця причина погіршила початкові характеристики LED, необхідно перевірити рівень температури з усіх боків від освітлювального приладу.
Проблеми в роботі світлодіода виникають в тому випадку, якщо він встановлений в приміщенні, де повітря прогрівається до 50 і більше градусів. Вирішити проблему можна єдиним способом: встановити LED лампу в кімнаті з низькою температурою.
3. Завершення терміну служби
Досить рідкісне явище, так як сучасні світлодіоди працюють протягом 30-50 тисяч годин. Ближче до закінчення строку світлодіоди змінюють температуру світіння. Також погіршується передача кольору і світловіддача. Всі ці ознаки свідчать про те, що світлодіодну лампу потрібно замінити на нову.
Низька частота мерехтіння
Всі джерела освітлення впливають на стан людини, в тому числі, на його нервову систему та зір. З-за миготливих ламп швидше втомлюються очі і знижується працездатність. Імпульси, що генеруються джерелами освітлення, характеризуються двома параметрами: частотою і коефіцієнтом мерехтіння.
Останній являє собою процентний показник. Коефіцієнт мерехтіння зазвичай дорівнює 0%, коли мова заходить про лампах, підключених до постійного струму. У ряді випадків він досягає 100%. У ламп розжарювання даний коефіцієнт знаходиться в межах 6-17%. Згідно з діючими нормативами, Кп не може бути вище 20%.
Щоб очі швидко не втомлювалися, зір не погіршувався, а працездатність не падала, необхідно використовувати світлодіодні лампи, що випускають імпульси з частотою від 300 Гц і вище. Перевірити наявність мерехтіння у LED можна кількома способами:
- направивши на увімкнене джерело випромінювання відеокамеру і переглянути відео;
- зробити фотографію, на якій при наявності мерехтіння з'являться темні смуги;
- за допомогою фотодіода та інших спеціальних приладів типу люксметри;
- взявши в руки олівець і виставивши його між джерелом світла і очима, почати швидко їм рухати (безперервний слід свідчить про відсутність мерехтінь).
Для усунення мерехтіння світлодіодної лампи за умови, що вона є справною, слід підключити до мережі постійного струму. Також виправити проблеми можна, якщо встановити LED в патрон, параметри якого відповідають характеристикам лампи.
Джерело: www.directelectric.ru
Джерело: https://render.ru/pbooks/2017-02-04?id=1521
Чому світлодіодна лампа мерехтить
Багато звертають увагу на те, що чомусь світлодіодна лампа блимає, моргає або мерехтить у включеному і вимкненому стані. Цей недолік проявляється через нестабільного харчування, яке пропускає пульсацій з мережі 220 вольт. Він проявляється у бюджетних і недорогих китайських, в яких виробник заощадив на джерелі живлення. Більшість виробників не вказують цей важливий параметр в характеристиках світлодіодної лампи.
Це помітно більше всього на близькій відстані, а краще силу миготіння визначити використовуючи телефон з камерою. Навівши камеру телефону на лампочку з відстані 1 метра, ви побачите смуги на екрані. Миготіння відбувається з частотою 100 Герц, на око цю частоту помітить дуже складно, але це впливає на нашу підсвідомість, на наш стан.
- 1. ГОСТ на пульсації
- 2. Порівняємо коефіцієнт пульсацій
- 3. Як позбутися від блимання
- 4. Підіб'ємо підсумки
ГОСТ на пульсації
Приклад миготіння в люстрі
Існують державні стандарти, які вимагає різні рівні коефіцієнта пульсації освітлення в залежності від приміщення. Якщо лампа використовується для освітлення підсобних приміщень, коридорів, під'їздів вона не завдасть шкоди. Застосування джерела світла з високою нерівномірністю світлового потоку в житлових приміщеннях дуже небажано, особливо в дитячих кімнатах.
Миготіння (мерехтіння) світла викликає швидке стомлення зору, діяльності мозку, зниження трудостособности, особливо при роботі з комп'ютером. Особливо не рекомендується писати або читати під світлом з пульсаціями вище 20%. Але цього впливу схильні не всі, найчастіше діти і рідше дорослі. На жаль, я сам схильний до цього і через годину такого впливу освітлення починаються головні болі, і піднімається тиск. Проблему можуть вирішити лампи для дому з хорошим харчуванням.
Існує два види харчування:
- через конденсатор, використовується в бюджетних моделях, мерехтить;
- через драйвер зі стабілізацією струму, в хороших, подорожче.
Просто при покупці не забудьте запитати консультанта, яке харчування встановлено і який коефіцієнт мерехтіння у них.
В особливих випадках проблема може з'являтися з-за диммера для світлодіодних ламп, при підключенні навантаження меншою, ніж рекомендована для диммера.
Порівняємо коефіцієнт пульсацій
Проведемо вимірювання спецприладом «ТКА-ПКМ», який покаже силу світлового потоку та коефіцієнта мерехтіння. У тесті братимуть участь 7 різних моделей. Заміри будемо проводити в темряві, з відстані 1 метр. Що ж означають відсотки коффициента пульсацій, — це відсоток зміна яскравості від включеного до вимкненого стану, або амплітуда коливань яскравості .
Тип і потужність | Освітленість на відстані 1 метр, Люкс | Коефіцієнт пульсацій, % |
Енергозберігаюча 15 Вт | 100 | 9 |
Світлодіодна 4,5 Вт | 74 | 65 |
Розжарювання 40 Вт | 54 | 20 |
Розжарювання 60 Вт | 112 | 15 |
Розжарювання 100 Вт | 238 | 9 |
Світлодіодна 7 Вт | 82 | 0,3 |
Светодиодка 8 Вт | 63 | 87 |
За нормами Санпіну на робочому місці коефіцієнт не повинен перевищувати 20%.
З великим відривом від усіх учасників перемагає светодиодка на 7 Ватт, показник якої в 50 разів краще, ніж її еквівалент розжарювання на 60 Ватт.
Переможець Ледкрафт
Кращий антирезультат показала кукурудза на світлодіодах SMD 5050, з пульсаціями в 87%.
Випробувальний стенд, на якому проводив вимірювання
Найгірший результат
Як позбутися від блимання
Якщо ви вже володіє світлодіодними лампами з високим коефіцієнтом пульсацій, то є кілька способів виправити цю характеристику.
- Дістаємо колишню начинку і ставимо драйвер.
- Упаюємо додатковий конденсатор для стабілізації, самий простий і недорогий спосіб.
- Дістаємо начинку , які підключені до люстрі, і використовуємо один великий драйвер для всіх лампочок в ній.
Підіб'ємо підсумки
Так як наше здоров'я нам найдорожче, то слід набагато серйозніше ставиться до купівлі такої простої речі, як лампочка. Так як вони довговічні, то будуть світити не тільки вам, але і вашим дітям та онукам, може передаватися у спадок. При купівлі ви не витрачаєте, а вкладаєте свої гроші в своє світле майбутнє.
..
Найближчим часом на прохання жіночої половини читачів мого сайту буде складено огляд про світлодіодні УФ лампа для сушіння нігтів в домашніх умовах. А то китайці впарюють їм товар із завищеною потужністю.
Джерело: http://led-obzor.ru/pochemu-migaet-svetodiodnaya-lampa
Лампа світлодіодна: мерехтіння і інші проблеми. Як усунути мерехтіння світлодіодних ламп?
Час від часу зі світлодіодними освітлювальними приладами виникають проблеми. Новизна LED-технології може ускладнити діагностику та виправлення цих труднощів. Нижче наведено перелік несправностей, які можуть виникнути, з описом процесу визначення причини їх появи та можливих засобів її вирішення. Зокрема, ви дізнаєтеся, як усунути мерехтіння світлодіодних ламп.
Проблема: миготіння світлодіодів. Можлива причина № 1: неправильне напруга
LED-світильники вимагають дотримання певних вхідних параметрів. Невідповідне напруга драйвера здатне спричинити миготіння або мерехтіння світлодіодних ламп.
Для усунення несправності необхідно перевірити вхідна напруга драйвера (наприклад, 120 В) і світильника (наприклад, 277 В). Проблема може полягати в їх невідповідність. В цьому випадку слід замінити драйвер або сам світильник таким чином, щоб значення напруги збігалися, або, якщо це неможливо, встановити трансформатор, який би міг забезпечити необхідні параметри світлодіодної лампи.
Можлива причина № 2: несумісний диммер
Мерехтіння світлодіодних ламп виникає в тому випадку, якщо світильник не призначений для конкретної навантаження світлорегулятора або якщо драйвер несумісний з його керуючої схемою.
Для діагностики даної проблеми необхідно відключити ланцюг регулювання яскравості. Якщо світлодіод функціонує нормально, то диммер або його навантаження з ним несумісними. Слід звернутися до виробника світильника за роз'ясненням, чи є драйвер светорегулируемым і, якщо так, які пристрої з ним сумісні.
Можлива причина № 3: номінальна потужність датчика присутності або диммера
Для правильного функціонування цих елементів керування іноді потрібна наявність мінімальної номінальної потужності. Наприклад, блок управління датчика присутності може вимагати наявності навантаження, що дорівнює як мінімум 20 Вт, а світлодіод споживає тільки 10 Вт.
Щоб усунути мерехтіння світлодіодних ламп, у ланцюг потрібно додати додаткові пристрої, які збільшать потужність навантаження до необхідної для нормальної роботи пристрою, або замінити блок управління датчика присутності чи димера на інший, з більш помірними вимогами до споживаної потужності.
Читайте також Чому світлодіодна лампа блимає у вимкненому стані
Можлива причина № 4: перевантаження світлорегулятора
Загальна проблема системи регулювання світла LED-ламп – ненавмисна перевантаження світлодіодного драйвера. Він розрахований на максимальне навантаження (вимірюється у вольтах, амперах і ватах), яка не повинна бути перевищена.
Кількість ламп, які можуть бути встановлені на однофазний диммер, розрахувати, здавалося б, досить просто. Наприклад, потрібно дізнатися, скільки 15-ватних світлодіодних світильників можна встановити на 600-ватний світлорегулятор. Приватне від ділення 600 на 15 визначає, що можна контролювати 40 ламп. На жаль, цей результат іноді виявляється невірним. Насправді влаштування такої потужності дозволяє використовувати тільки 6 світлодіодних ламп.
Хоча загальна потужність LED дорівнює всього 15 Вт, пусковий струм і повторювані полупериодные кидки струму навантажують диммер набагато більше. Таким чином, 15-ватний світлодіодний світильник для светорегулирующего пристрою буде еквівалентний лампі розжарювання потужністю 100 Вт. У цьому випадку, якщо використовується більше 6 джерел світла, диммер виявиться перевантаженим.
Середні значення пускових або полупериодных сплесків струму еквівалентні струму, споживаного лампою розжарювання потужністю 100 Вт, навіть при навантаженні менше 20 Вт!
Мерехтіння світлодіодних ламп можна усунути, виконавши наступні дії:
- звернутися до технічних характеристик світильників для визначення еквівалентної навантаження;
- видалити диммер з лінії живлення лампи і з'ясувати, чи вирішить це проблему;
- замінити світлорегулятор на пристрій з більш високою максимальною навантаженням;
- розділити ланцюг на кілька навантажень.
Можлива причина № 5: недостатня навантаження регулятора освітлення
Деякі диммери при занадто малому навантаженні функціонують некоректно. Для їх нормальної роботи може знадобитися деякий мінімальна кількість світильників, виходячи з 25-40 Вт, необхідних для звичайного світлорегулятора. Одна лампа розжарювання легко задовольняє вимоги до мінімальної навантаженні. Але LED-світильників може знадобитися в 4 рази більше.
Щоб усунути мерехтіння світлодіодних ламп, викликане малої завантаженням світлорегулятора, слід:
- звернутися до його технічними характеристиками для визначення мінімального навантаження;
- видалити диммер з ланцюга освітлення, щоб переконатися у вирішенні проблеми;
- замінити світлорегулятор пристроєм з більш низькою мінімальним навантаженням.
Проблема: мерехтіння вимкнених світлодіодних ламп. Можлива причина № 1: наводка від прилеглої проводки
Мерехтіння світлодіодних ламп у вимкненому стані відбувається в тому випадку, якщо паралельно прокладена проводка, по якій тече струм. У відключеному провіднику виникає напруга, що і є причиною миготіння світильника.
Вирішити проблему можна наступними методами:
- паралельно світильника під'єднати шунтувальний конденсатор ємністю 0,01–1 мкФ, напругою не менше 400 або резистор потужністю 0,5–2 Вт і опором 100 кОм–1,5 МОм, через який буде текти струм живлення підсвічування;
- паралельно світлодіодним підключити лампу розжарювання.
Можлива причина № 2: струм підсвічування
Коли використовуються вимикач з підсвічуванням і лампа світлодіодна, мерехтіння відбувається навіть у вимкненому стані. Підсвічування споживає струм, який заряджає конденсатор електронної схеми світильника до рівня, достатнього для спалаху.
Як прибрати мерехтіння світлодіодних ламп в цьому випадку? Необхідно скористатися одним з наступних методів:
- паралельно світильника під'єднати шунтувальний конденсатор ємністю 0,01–1 мкФ, напругою не менше 400 або резистор потужністю 0,5–2 Вт і опором 100 кОм–1,5 МОм, через який буде текти струм живлення підсвічування;
- паралельно світлодіодним підключити лампу розжарювання;
- замінити вимикач з підсвічуванням на прохідний вимикач з підсвіткою, підключивши його так, щоб у вимкненому стані обидва контакту світильника замикалися на нульовий провід;
- замінити вимикач з підсвічуванням на звичайний;
- харчування підсвічування здійснювати через окремий нульовий провід;
- прибрати підсвітку вимикача.
Проблема: світлодіодна лампа не світиться. Можлива причина № 1: неправильна проводка
В тому випадку може бути погане з'єднання між світлодіодом і драйвером, мережею і світильником. Слід перевірити всі електричні з'єднання між LED і драйвером і між лінією і драйвером і переконатися у відповідності напруги. Потрібно впевнитися в тому, що всі вимикачі ланцюга включені і всі з'єднання зроблені правильно.
Необхідно перевірити всі проводи, підключені до світильника, включаючи фазу, нуль, заземлення, димминговые ланцюга і проведення аварійного освітлення.
Можлива причина № 2: пошкодження LED
Світлодіоди можуть бути пошкоджені в результаті надмірної вібрації, вологості і хімічного або аерозольного забруднення.
В цьому випадку слід переконатися в несправності лампи шляхом її встановлення в завідомо справний світильник при відключеному живленні.
Кліматичне та інше обладнання може створювати вібрацію, яка здатна вплинути на світлодіод, якщо це відбувається в безпосередній близькості до його корпусу. Необхідно переконатися в наявності такого впливу і усунути або зменшити вібрацію або збільшити відстань між джерелом і корпусом світильника.
Пошкодження, викликані рідинами, забрудненням хімічними речовинами або аерозолями, можуть викликати неправильне функціонування світлодіода або вихід його з ладу. Їх джерела слід ліквідувати до того, як будуть робитися спроби усунути несправність.
Можлива причина № 3: пошкодження LED з інших причин
Як і будь-який інший джерело світла, світлодіодна лампа може вийти з ладу внаслідок фізичного впливу, включаючи випадкове падіння.
Крім того, LED може бути пошкоджений внаслідок стрибків напруги, які виникають при його підключенні при включеному живленні.
- В цьому випадку слід переконатися в несправності лампи шляхом її встановлення в завідомо справний корпус при відключеному живленні.
- Світильник потрібно перевірити на наявність видимих пошкоджень світлодіодів.
- При підключенні LED до драйвера необхідно переконатися в тому, що живлення вимкнено.
Можлива причина № 4: пошкодження драйвера
Світлодіодний драйвер має певні вхідні параметри. Подача невідповідного напруги може призвести до його пошкодження. Неправильне підключення і погані електричні з'єднання також здатні пошкодити світлодіод.
Для усунення несправності слід перевірити вхідна напруга драйвера (наприклад, 120), а потім у світильнику (наприклад, 277 В). Тут можлива невідповідність.
Необхідно спробувати встановити несправний світлодіод замість справного, не забуваючи при цьому вимкнути живлення. Якщо він не загориться, то причина криється в LED-лампи.
Слід перевірити всі дроти, пов'язані з драйвером, включаючи фазний і нульовий, ланцюги димминга, аварійного освітлення і т. д., і усунути виявлені несправності. Якщо це не допомогло, то, ймовірно, пошкоджений драйвер. З цього приводу необхідно звернутися до виробника.
Проблема: світлодіоди жовтіють або знебарвлюються. Можлива причина № 1: несумісність між світлодіодом і його харчуванням
Цоколь LED-лампи може бути несумісним з драйвером. Наприклад, 6-дюймовий 10-ватний світлодіод встановлений в 6-дюймовий 15-ватний патрон.
Більшість LED різної потужності може відповідати за розміром одного і того ж розміру корпусу. Тим не менш світлодіод може бути несумісним з драйвером корпусу, навіть якщо вони підходять один до одного. Необхідно проконсультуватися у продавця або на заводі-виробнику з питання, чи підходить конкретний LED до конкретного корпусу. В іншому випадку слід замовити нові світлодіоди відповідної потужності.
Можлива причина № 2: висока температура навколишнього середовища
Може мати місце висока температура навколишнього середовища. Тепло є ворогом світлодіодним технології і здатне значно скоротити термін служби лампи. Погода або клімат можуть відігравати істотну роль у жарких, посушливих, пустельних районах і місцевостях з комбінацією високої температури і вологості.
Для усунення несправності необхідно перевірити температуру поблизу корпуса світильника, нижче і вище підвісної стелі. Якщо температура навколишнього повітря постійно перевищує 50 °C, світлодіод буде пошкоджений і не стане працювати, як очікувалося. Слід виправити цю проблему шляхом зниження температури повітря або переміщення пристрою. Однак це не поверне світлодіод в колишній стан. Потрібно звернутися до виробника для заміни LED-світильники.
Можлива причина № 3: закінчення строку служби
В кінці терміну служби світильника світлодіоди можуть змінювати температуру світіння, показник кольору та світловіддачу. Це ознака того, що LED-лампи може знадобитися заміна. У цьому випадку потрібно звернутися до виробника.
Проблема: низька частота мерехтіння світлодіодних ламп
Миготіння світла може викликати стомлення очей і знижувати працездатність. Воно характеризується коефіцієнтом і частотою.
Коефіцієнт мерехтіння світлодіодних ламп – це відношення різниці між максимальною і мінімальною освітленістю до їх сумі. Він може коливатися від 0 % у світильників, що живляться від джерела постійного струму, до 100 %. Значення коефіцієнта для ламп розжарювання складає 6-17 %. Згідно з нормативами воно не повинно перевищувати 20 %.
Частота мерехтіння світлодіодних ламп залежить від драйвера і дорівнює 100 Гц для звичайного баласту. Оптимальне значення даного параметра – вище 300 Гц.
Як перевірити мерехтіння світлодіодної лампи? Це можна зробити кількома способами:
- за допомогою камери смартфона при включеній опції гасіння мерехтіння;
- сфотографувавши джерело світла за допомогою камери смартфона – наявність затемнених смуг вкаже на наявність пульсації;
- з допомогою фотодіода, підключеного до ПК, мультиметру або навушникам;
- з використанням люксметри, що дозволяє робити такі вимірювання;
- наглядом стробоскопічного ефекту швидко рухається предмета (наприклад, лінійки, олівця або дзиги).
Усунути мерехтіння LED, не пов'язане з неправильною експлуатацією світильника, можна такими способами:
- використовувати джерело дійсно постійного, а не пульсуючого струму;
- замінити світильник з високим коефіцієнтом мерехтіння на СВІТЛОДІОДНУ лампу, що відповідає нормативам.
Джерело: http://fb.ru/article/248228/lampa-svetodiodnaya-mertsanie-i-drugie-problemyi-kak-ustranit-mertsanie-svetodiodnyih-lamp