Що таке паяльний флюс
Що таке паяльний флюс
Для якісного та надійного підсвічування недостатньо лише преміум обладнання. Важливу роль у роботі освітлювального обладнання відіграє монтаж, який виконаний за всіма технічними нормами. Однією із слабких зон монтажу є з'єднання та підключення елементів обладнання.
Багато установників використовують швидкозатискні клеми або спеціальні сполучні конектори, але це не зовсім правильно. В даному варіанті підключення можливі вигоряння елементів при тривалому нагріванні або корозія самих контактів.
Для якісного та довговічного монтажу led обладнання застосовується паяння з'єднань. Адже тільки за допомогою паяння можна забезпечити безперебійну роботу за можливих перевантажень обладнання. Для того щоб виконати паяння з'єднань знадобиться паяльний флюс . Важливо розуміти, що для різних типів металів він підбирається індивідуально.
Що ж таке паяльний флюс?
Флюс є спеціальним реагентом, що дозволяє забезпечити хороше розтікання припою, при цьому є активатором надійної адгезії при з'єднанні металів до припою. Якщо говорити по-простому, то паяльний флюс сприяє прилипанню припою до металу.
За своєю консистенцією, флюси бувають:
- тверді флюси (каніфоль);
- рідкі (флюси Ф-1, Ф-3, Ф-5, Ф-6, ЛТІ-120);
- пастоподібні (ZJ-18, RMA-223, Ф-99, Ф-2000);
- гелеподібні (флюс гель ТТ).
Крім перерахованих вище видів флюсів, існує суміш паяльного припою з флюсом. На сайті Foton.ua можна такий флюс купити , він називається Solder paste FLY801-T3.
Перед застосуванням паяльного флюсу потрібно знати деякі особливості. А саме, з яким матеріалом працюватимете, його температура плавлення, необхідність видалення залишків флюсу. Також, для більшості флюсів застосовуються припій , у складі якого є свинець.
У процесі паяння необхідно дотримуватись правил роботи з паяльними флюсами:
- нанесення флюсу на кожну основу, яка зчеплюватиметься з припоєм;
- важливо не перестаратися з кількістю флюсу, так як він при нагріванні вступає в активну фазу, і мало достатньо для видалення плівок і очищення матеріалу;
- видалення залишків флюсу, за потреби.
Для паяння металів застосовуються різні типи флюсів за складом, час нагріву, температури активності. Вони можуть бути органічними та неорганічними. Вибір потрібного варіанту залежить від застосування паяння матеріалів. Органічні флюси, а точніше більшість із них не мають корозійних властивостей. Що стосується деяких різновидів кислотних флюсів, то вони схильні викликати корозію. Тому застосування флюсів у такими властивостями не вітається для паяння друкованих плат або мікросхем. Органічні паяльні флюси виготовляються на основі розчинників та низькомолекулярних кислот. Вони розчиняються при нагріванні та створюють азеотропну суміш.
В основу органічних флюсів входять такі компоненти:
- активатори (дані речовини активують вплив на оксиди металів);
- протектори (створюють захисний шар та оберігають від оксидного нальоту);
- розчинники (формують необхідну консистенцію);
- додаткові добавки (барвники, згущувачі, стабілізатори).
Що стосується неорганічних флюсів, їх можна поділити на два види: каніфольні та синтетичні.
Каніфольні флюси призначені для низькотемпературного паяння. Основою їх складу є розчини каніфолі. За допомогою розчинників флюс набуває рідкої структури, яка легко наноситься в процесі паяння. Сучасні неорганічні флюси мають високу активність і при цьому є некорозійними.
Синтетичні флюси виготовлені на основі синтетичних смол. Вони виготовляються з дозованим молекулярним розчинником. При використанні залишки флюсу можна не видаляти, оскільки вони є захисним шаром. Якщо все-таки виникає необхідність прибрати залишки, потрібно знати, що вони важко піддаються відмиванню.
Щодо відмивання флюсів. В описі флюсу виробник вказує на необхідність відмивання флюсу після виконання паяння. Високоактивний флюс, а також флюс із неорганічними активаторами вимагає обов'язкового відмивання. В іншому випадку частинки флюсу, що залишилися, можуть електролізуватися і призвести до короткого замикання контактів. Крім цього, залишки паяльного флюсу надалі призводять до корозії контактів.
Флюси із середньою активністю можна не видаляти, оскільки вони мають низьку хімічну активність. Щоправда, деякі виробники застерігаються та рекомендують змивати флюс.
Низькоактивні флюси – відмивання не вимагають.
Для паяння контактів світлодіодних стрічок, надяскравих світлодіодів та іншої світлодіодної продукції краще використовувати низькоактивний флюс. В інтернет магазині Foton.ua є широкий асортимент припоїв та флюсів. Крім цього є в асортименті паяльна паста, яку можна купити за низькою ціною.
Паяльні флюси та пасти оберігають розплавлений матеріал від реакції з киснем, внаслідок цього гарна адгезія припою, а також ідеальний якісний шов. Акуратне та якісне паяння залежить від правильно підібраного флюсу.